Obecně platí, že v zimě je člověk zachumlaný od hlavy až k patě, v létě by naopak chodil nejraději nahý. Letní teploty nejsou v posledních letech na našem územní zrovna příjemné, takže je nutné se tomu přizpůsobit i co se týče oblečení. Zatímco dámy si obvykle umí poradit, pánům je potřeba trochu napovědět. Základem jsou samozřejmě vzdušné věci, díky kterým může tělo lépe dýchat. Není nic horšího než chodit v třicetistupňových vedrech po venku celý zapařený. Není to příjemné nejen pro dotyčného muže, ale často ani pro jeho okolí.
Správný materiál
Z toho důvodu je vhodné vybrat si pro své svršky ten správný materiál. Pánové, co rádi šetří, by pro tentokrát měli pustit na oblečení pár chlupů navíc. Přeci jen, nosit na sobě celé léto na těle umělohmotné materiály, není zrovna to nejlepší řešení ze všech. Člověk se daleko více potí a co hůře, více také zapáchá. Hodně mužů si myslí, že si s tímto problémem poradí parfém nebo deodorant. To by možná bylo reálné při teplotách okolo dvaceti stupňů, nikoliv v době, kdy venku panují tropické teploty, při kterých se vypařuje i asfalt ze silnic.
Bavlna a hedvábí
Umělé materiály pro tvorbu oblečení mají jednu výhodu – jsou levné. To je však jejich jediné plus. Vzhledem k tomu, že nejsou tak kvalitní, dost často koušou a vytváří na pokožce různé druhy nepříjemných vyrážek, po čemž asi nikdo moc netouží. Z toho důvodu je vhodné vsadit raději na přírodní materiál typu bavlna, případně si zvolit oblečení z hedvábí. Ano, je to dražší, ale člověk se v takovýchto svršcích bude cítit daleko lépe a také nebude tolik zapáchat. Je fakt, že tyto věci se rády krčí, takže je potřeba do hry více zapojovat žehličku, ale je jen malá daň za pohodlí a schopnost na ulici příliš nezapáchat. Komu bude krčení až příliš vadit, může sáhnout po oblečení, které je vyrobeno napůl z přírodních a napůl z umělých materiálů.