Pojem nebankovní hypotéka vídáme v dnešní době už poměrně běžně. Slyšíme ho v rádiu, vidíme reklamu v televizi nebo o ní čteme na internetu. Není proto neobvyklé, že se s ní běžně setkáváme. Je vlastně vcelku podobná běžné hypotéce. Jaká jsou základní pravidla?
Nebankovní hypotéky, tento název je odvozen od skutečnosti, že si pro půjčku nejdeme do banky, ale získáme ji od nebankovní společnosti. Není se čeho obávat, v dnešní době platí zákony, které lichváře dávno vyřadili ze hry, takže se poskytují v tomto ohledu kvalitní služby. Název také vypovídá o tom, o jaký druh úvěru se vlastně jedná. Základem u každé, bankovní či nebankovní, hypotéky je samozřejmě možnost ručit nemovitostí.
Volíme hypotéku
V případě, že volíme hypotéku, vždy musíme počítat s tím, že budeme ručit nějakou nemovitostí, kterou máme ve vlastnictví, případně se jde domluvit na bázi třetí osoby, která ji má v soukromém vlastnictví a vstoupí s Vámi do smlouvy a bude pomocí této nemovitosti ručit.
Jakmile vlastníme nemovitost jako je dům, byt, pozemek v případě podnikatelů se může jednat o mnohé další zástavby, pak si můžeme nechat vyřídit hypotéku. Nemovitost bude oceněna a získat z této částky můžete až 70%. Jakmile se vše přepočítá, přidá se nízká úroková sazba, vypočítají se měsíční splátky. Záleží také na tom, po jak dlouho dobu chcete splácet. Většinou si můžete říct období od jednoho roku až po 30 let.
U nebankovní hypotéky se předem neplatí žádné poplatky. Setkat se můžete s nízkou úrokovou sazbou, jakou znáte z běžných bankovních institucí.
Co je na tom jiného? Mnoho lidí využívá právě tyto případy ve chvíli, kdy neví, zdali náhodou nemají nějaký záznam v registru dlužníků, nebo pokud mají dluhy. V případě, že máte dluhy nebo exekuce, nemusí to být problém k získání půjčky. To samé platí v případě záznamu. I lidé se záznamem mohou získat půjčku, v tomto případě hypotéku, a to bez komplikací.