V souvislosti s epidemií Covidu se často skloňuje výraz „imunita“ a spolu s ní pochopitelně ovoce a zelenina jako zdroj vitamínu C. Dále se v některých případech objeví i informace, která vyzdvihuje důležitost vitamínu D a k tomu lze říci jediné – je to nesporný fakt a pravidelné procházky na slunci spolu s čerstvým ovocem a zeleninou by měly být základem životního pilíře každého z nás.
Je tu však ještě něco, co bychom mohli změnit a co je pro imunitní systém nezbytné – zdravé tuky a další látky obsažené v oříšcích a jedlých semenech rostlin.
Proč jsou vlašské ořechy takový poklad
Nemají tvar mozku náhodou – komu špatně funguje mozek a nervová soustava, je napolovic po smrti, to vám potvrdí každý odborník. Vlašské ořechy cena k nezaplacení – tento výraz si zapamatujte, neboť vám dají mnohem víc, než všechny vakcíny a léky, které neřeší příčinu chorob a to zásadní – zdravý, odolný a silný organismus, vyživený přirozeným způsobem.
Když rozlousknete vlašáky, máte na dlani něco jako mozkovou tkáň, je v nich ukryto mnoho tuku, ale velmi cenného a důležitého. Ten je navíc tak koncipován, že je pro člověka i některá zvířata naprosto ideální v jeho samotném složení. Jde hlavně o poměr nenasycených kyselin omega-3 a omega-6 a ten je ze všech druhů ořechů skutečně nejlepší. Vlašákům se v tomto ohledu částečně vyrovná jen lněné semínko.
Neměli bychom je jíst syrové
Když si dáte občas čerstvý zralý oříšek v syrovém stavu, nic se neděje, ale budete-li si je dopřávat pravidelně, a to vám lze jen doporučit, vlašské, ale i další druhy ořechů namáčejte do vlažné vody s trochou soli, aby se v nich probudil proces klíčení. Tím se odstraní kyselina fytová a další látky, bránící využití živin. Namočené oříšky jsou pak lépe stravitelné a dodají nám to, co je v nich obsaženo. A není nutné je po namáčení (na 6 – 12 hodin nejlépe v noci) tepelně upravovat, takto je můžete bez obav jíst i za syrova.